Kennel dei Giotto - Chovatelská stanice dei Giotto -Allevamento dei Giotto

Zkoušky a výstavy během dubna a května 2014

12.05.2014 10:10

Vzhledem k nedostatku času, jsem nepublikoval průběžně výsledky z akcí, které jsme absolvovali s našimi Italy za uplynulý měsíc. Celé toto období bylo naplněno klubovými akcemi, tedy našeho Klubu Bretaňských ohařů.

Začínali jsme na Mezinárodních FT v Bruntále dne 21.4.2014. Jednalo se o velmi pěknou akci, ale nepřálo nám zde potřebné štěstí na zvěř, takže jsme s Benem nebodovali a Cora na tom byla obdobně na T.A.N. Akce byla pro nás rovněž příjemná, díky setkání s manželi Janíkovými se kterými jsme se již nějakou dobu neviděli. Ukončení akce proběhlo u nich doma za účasti celé psí smečky a mnoha obdivovatelů Italských ohařů z řad rodinných příslušníků. Byl jsem rád, že jsem viděl našeho odchovánka Baggia a sestru naší Cory Elmu. Paní Janíková se rozhodla bojkotovat mojí dietu a touto cestou ještě jednou děkuji za výborné pohoštění.

Za týden na to jsme vyrazili na Konopiště na T.A.N. a na Mezinárodní FT pro Italské ohaře. Této akce se zúčastnil i pan Danilo Rebasco z Itálie, což bylo také důvodem naší účasti, aby jsme mohli uvidět a uslyšet, jak vedou a cvičí Italské ohaře profesionální italští cvičitelé. V úvodu dne jsem byl přesvědčen, aby jsem na speciálním FT startoval s oběma ohaři, teda Corou a Benem. Dopoledne jsme začínali na T.A.N., kde Cora předvedla velmi pěkné stylové hledání v klusu, ale bohužel chybělo pověstné štěstí a nenarazili jsme na zvěř během běhu, takže jsme nebyli klasifikováni. Stejná situace byla s Benem na FT dopoledne, kde se Benův výkon líbil panu rozhodčímu Naďovi, ale opět jsme na zvěř nenarazili. Situace se obrátila až odpoledne, kdy jsme startovali na speciálce. Ze začátku ovšem i zde to vypadalo velmi černě a to doslova, protože po startu prvních dvou psů se spustil takový liják a začly padat kroupy, že zkouška byla přerušena a vrátili jsme se na Konopiště, kde jsme dostali vrácené startovné a vypadalo to, že odjedeme dolů s prázdnou. Čekali jsme však ještě na vyhlášení a probíhala diskuze a zábava všech zúčastněných. To se vyplatilo a počasí se umoudřilo, takže jsme startovné opět vrátili pořadateli a vyrazili dokončit běhy psů. Terén byl pro Italy optimální a dobře zazvěřený divokou bažantí zvěří, takže výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Startoval jsem jako první s Corou, která krásně klusem a rychle vyrazila a během pár minut předvedla pevné vystavení s postoupením na bažantí slepici. Následoval výstřel, uvázání a první bod a umístění na soutěži FT a ohromná rodost. Při dalším běhu s Benem situace vypadala podobně, ale díky mé chybě jako vůdce jsme bod neudělali, což mi bylo trochu kvůli Benovi líto, ale radost z úvodu Cory na zkouškách mi to vynahrazovala. Odjížděli jsme spokojení a unaveni pozdě večer, bohatší také o nové přátelství a bohatší o mnoho zkušeností a rad obdržených, jak od rozhodčích pánů Baloga a Nadě, tak od pana Rebasca. Od něho mne potěšil i velmi milý dárek - dvě lahve dobrého bílého italského vína z jeho vlastních vinic. Domů jsme se vrátili až po půlnoci, ale nadšeni.

Další víkend byl ve znamení zkoušek u nás na jižní Moravě. Dunajovické Derby se potýká poslední roky s obrovským problémem a tím je ohromný úbytek drobné zvěře, který je prakticky všude na jižní Moravě cítit. Na Derby jsem startoval již jen s Corou. Dalším činitelem, který se letos velkou měrou projevil je teplé počasí, které zapříčinilo na tuto dobu abnormální růst krytiny. Hledali jsme v obilí, které bylo do pasu a psi v něm nebyli vidět. Z naší skupiny na zvěř narazil jen jeden pes. Vystavení se zkoušelo na vypuštěné křepelce, což bylo pro hodně psů osudné. Cora křepelku našla a tak nějak ji vystavila jako jediný pes naší skupiny, ale rozhodčí to neuznali. Křepelky prostě nejsou ani nebudou nikdy naší parketou. Jak jsem již slyšel a v tomto názoru mne utvrdil, jak pan Rebasco, tak mnoho dalších. Křepelka není rovnocenou náhradou bažantů a většina psů, i když jsou na ni trénováni na ni reaguje špatně. Tyto zkoušky jsme neudělali. Na FT druhý den jsme již radši nešli a můj odhad byl správný. Žádný ze psů nepřišel na zvěř, i když hledali dvakrát a dlouho.

Celou šňůru jsme zakončili na Konopišti tento víkend na Klubové výstavě a když jsme zde již byli, tak jsem se přihlásil s Corou na T.A.N.  Zkoušku jsme absolvovali před vlastní výstavou, která měla jako vždy pohodový průběh v krásném prostředí.  Na T.A.N. se nám dařilo a Cora předvedla opět pěknou práci se stylovým hledáním. Ustáli jsme srnce, který před námi vyběhl z křoví a vzápětí Cora předvedla předpisové vystavení s postoupením na bažantí slepici. Na závěr jsme předvedli klid po výstřelu a spokojení jsme odcházeli. Na výstavě nás posléze trochu potrápilo počasí, ale naštěstí to nebyl vytrvalý déšť. Na výstavě se tradičně dařilo Benovi a odcházeli jsme s výbornou 1, CAC a Klubovým vítězem. Cora dopadla hůře z ocenění VD 1 jsem byl trochu smutný, ale podle fotek musím uznat, že jsem ji předvedl hůř než Bena a mohla by trochu zhodit, ale to při její žravosti bude problém. Velkou radost nám na výstavě udělalo setkání s majiteli naší odchovanky Clei dei Giotto, na výstavě skončila jako vítězka mladých a na ZV v předchozí den obstála v první ceně s výsledkem 226 bodů z 228. Rovněž náš další odchovanec z tohoto vrhu Cesaro dei Giotto absolvoval v sobotu zkoušku ZV v první ceně s počtem bodů 201, což je rovněž krásný výsledek. Touto cestou oběma majitelům gratuluji a děkuji.

 

Po tolika akcích si nyní budeme dopřávat nějaký odpočinek, než se pustíme do dalšího tréninku. Jakmile dám do pořádku fotografie, tak asi něco dám také do fotogalerie.

 

Kontakt

dei Giotto

giotto@email.cz

Ing. Pavel Kyša
Malá Amerika 228
683 52 Šaratice, CZ

+420 731 145 075

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode