Kennel dei Giotto - Chovatelská stanice dei Giotto -Allevamento dei Giotto

Rajhradický pohár

08.08.2011 14:21

V sobotu 6.8. proběhl v Rajhradicích již druhý ročník Rajhradického poháru, který je pořádán v rámci Klubu Bretaňských ohařů se zadáváním titulu CACT a res. CACT. Jedná se o soutěž vrcholového typu vzhledem k zadávání titulu CACT, který je udělován prvnímu psu v pořadí bez ohledu na plemeno. Druhý pes obdrží titul res. CACT. Posuzování rozhodčích je přísnější s ohledem na výše uvedené kritéria.

Minulý rok jsme si tuto soutěž vyzkoušeli s našim Benem, který se umístil v první ceně. Letos svým výkonem potvrdil loňský výsledek, ale chybělo nám trochu toho pověstného štěstí pro ještě lepší umístění. Ariel měla letos na této soutěži premiéru, protože loní se věnovala svým štěňatkům. Její výkon byl velice přesvědčivý a pro mne i trochu nečekaný, protože se přiznám, že větší naděje jsem vkládal do Bena. O to více mne výkon Arči udělal radost (223 bodů z 228 možných). Ale protože urověň předvedených psů byla velmi vysoká, tak nám toto ocenění vyneslo krásné 6 místo v pořadí za psi, kteří skončili s plným počtem 228 bodů. Tyto výsledky mne velmi potěšili i proto, že se mi podařilo na klubové akci úspěšně reprezentovat plemeno Italský ohař. Celkově se Italové nevyrovnali vitězným Auvergneským ohařům, ale dosahovavé vysledky Italů jsou rok od roku lepší. Je trochu paradox,že čest Bretaňských ohařů na klubové akci Bretaňských ohařů obhajoval pouze jediný pes letos, zato s ohledem na velmi vysokou a hustou krytinu velmi statečně.

Děkuji tímto pořadatelům akce za další velmi vydařený ročník Rajhradického poháru a přeji hodně úspěchů do dalšího ročníku.

Kontakt

dei Giotto

giotto@email.cz

Ing. Pavel Kyša
Malá Amerika 228
683 52 Šaratice, CZ

+420 731 145 075

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode